Sołecka Barczewiada 2 lipca 2022

2 lipca 2022r. – na placu zabaw przed świetlicą w Wójtowie – odbyła się III Spartakiada w ramach SOŁECKIEJ BARCZEWIADY. To inicjatywa Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Barczewo, które razem z Partnerami Gminą Barczewo, Stowarzyszeniem Wędkarskim Jeziora Linowskiego oraz firmą Elektropol Paweł Obrębski, wymyśliło projekt i pozyskało fundusze z LGD Południowa Warmia.

Gospodarzem tej odsłony spartakiady było Sołectwo Wójtowo z Sołtyską Beatą Jakubiak na czele. W przygotowanie gier i zabaw zaangażowali się mieszkańcy Wójtowa, a pyszne poczęstunki przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Wójtowianki, członkinie Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” oraz gospodynie z Wójtowa.

Potyczki między sołectwami gminy Barczewo obejmowały zmagania w 10 różnych konkurencjach. Były również gry i zabawy dla dzieci, a na zakończenie – zabawa z DJ-em. W zawodach wystartowało ponad 130 zawodników z 9 drużyn reprezentujących sołectwa naszej gminy. Choć pogoda nie rozpieszczała, to nie brakowało widzów, dobrej zabawy, humoru i niesamowicie zaciętej rywalizacji.

Nasi zawodnicy, dzielnie walczyli o punkty, ale jako organizatorzy i gospodarze potyczek, dawali szanse gościom, żeby wszyscy wyjechali uśmiechnięci i zadowoleni. Wygrała drużyna Barczewka, przed Łęgajnami i Niedźwiedziem – serdecznie gratulujemy !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, brali udział i walczyli dzielnie o punkty !!!