Pogromcy koronawirusa

Wystarczył impuls, a świetlica w Wójtowie zamieniła się w szwalnię. To jeszcze był czas, gdy można było gromadzić się w kilka osób. Teraz Panie szyją w domach, a do akcji dołączają kolejne, spoza naszej miejscowości. Wójtowskie DOBRO rozchodzi się błyskawicznie, niczym internet po światłowodzie. I właśnie dzięki temu narzędziu, które wspaniale wykorzystała nasza Sołtyska – Beata Jakubiak utworzył się łańcuszek LUDZI DOBREJ WOLI, którzy udostępniają adresy do hurtowni i kontaktują ze sobą osoby, zgłaszające chęć pomocy.
Szyjemy maseczki do szpitali i placówek medycznych. Na początku naszymi odbiorcami byli: Centrum Pomocy Maltańskiej w Barczewie, Caritas w Olsztynie i Hospicjum w Jezioranach. Teraz proszą o nie także inne placówki, które mają do czynienia z chorymi, czy niepełnosprawnymi. W nasze kolorowe, autorskie maseczki wyposażymy także strażaków i inne służby niosące na co dzień pomoc bliźnim.
Brygada MOCY ma pełne ręce roboty! Ale damy radę – bo jak nie my, to kto?
Ze względu na RODO nie podajemy nazwisk, choć powinny być one zapisane złotymi literami.
Wójtowianki, które szyją maseczki to: Anna G., Anna Ł., Anna O., Agata T. , Bogusia M., Dorota G., Iwona P., Irena K., Rozwita A., Małgorzata A., Małgorzata P., Monika S.-P. Krystyna J. i Beata J.
Nasze Koleżanki z Olsztyna to: Anna G., Joanna M., Justyna K., Emilia S. i Monika M.
Mamy też filię w Barczewie, w której pomagają Agnieszka D.-Sz. Z kolei Pani Halina K. odpowiedziała na nasz apeli i samodzielnie uszyła i zawiozła maseczki do hospicjum.
Sąsiednia miejscowość Kaplityny, także ma swoją reprezentację w osobie Pani Anny i Jej Mamy.
Ale to nie wszyscy zaangażowani w wójtowską akcję pomocy. Trzeba też tu wymienić mężów i dzieci naszych dzielnych „Szwaczek”. Rozwożą, dowożą, piorą i prasują, a jak trzeba rozmasują bolące karki i paluszki od kilkudniowego ślęczenia przy maszynie do szycia oraz rozwiązują supełki.
Trzeba też tu wspomnieć o osobach, które wspierają kulinarnie nasze Szwaczki. Wiadomo przecież, że każda cenna minuta się liczy i na przygotowanie obiadu nie ma już czasu. Serdecznie dziękujemy za pyszne posiłki.
No i oczywiście nie może zabraknąć podziękowań dla sponsorów, którzy ofiarowali datki na zakup środków dezynfekcyjnych i rękawiczek jednorazowych. Są to m.in.: Mazur Tom Krystyna Jurczyk , Intercars Olsztyn, Inter Tim Olsztyn, Auto gaz serwis Krzysztof Predko, Stacja obsługi samochodów Tim.auto Klebark Wielki, Ecoenergy pompy ciepła w Łęgajnach i wielu innych darczyńców. Dziękujemy serdecznie za wszystko .
Dziękujemy, także wszystkim, którzy wsparli nas na portalu Zrzutka.pl założonym przez cudowne dziewczyny Annę i Joanne z Fundacji Aktywnej Rodziny Pajacyk z Olsztyna. Dzięki tym datkom mogliśmy kupić ok 40m tkanin, sznurków i gumek. Z kolei od sponsorów otrzymaliśmy 100 m flizeliny, oraz 30 m materiału i „kilometry” gumy.
Dziękujemy także Pani Monice, która posiada nieocenioną zdolność pozyskiwania sponsorów i środków dezynfekcyjnych.
W tym tygodniu w środę nastąpiła pierwsza dostawa DOBRA. Nasze maseczki i płyn dezynfekujący zostały przekazane przez Beatę Jakubiak Centrum Pomocy Maltańskiej w Barczewie, w piątek przekazane zostały maseczki na oddział dziecięcy Szpitala Psychiatrycznego w Olsztynie. Dzień później dary serc Brygady MOCY otrzymali dzielni Strażaczki i Strażacy z OSP Barczewo. Prace wciąż trwają , maseczki się szyją w wielu miejscach O kolejnych przekazaniach poinformujemy.
Przed nami wiele jeszcze takich wzruszających chwil.
Praca wciąż wre. Ścigamy się z czasem, który jest przecież tak kluczowy w walce z koronowirusem.
Jeśli chcesz nam pomóc w szyciu zgłoś się do nas lub dorzuć cos do zrzutki. Można wpłacać na specjalne konto
https://zrzutka.pl/z9c4st . Pomóż Nam Pomagać
Dorota Grzymska – rzeczniczka prasowa akcji Brygada MOCY