Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który po nowelizacji ustawy zakończy się 30 września br.

Spis jest realizowany obowiązkowo metodą samospisu internetowego, a uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (po 4 maja) i metodą wywiadu bezpośredniego (może nie być możliwy z uwagi na sytuację epidemiczną).
Obowiązkiem spisowym objęte są:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Już dziś zachęcam Państwa do spisania się, zajmuje to naprawdę kilkanaście minut. Wejść do aplikacji możecie wchodząc na stronę: https://spis.gov.pl/

Zalogujecie się poprzez profil zaufany przy użyciu nazwy użytkownika bądź adresu e-mail związanego z Waszym profilem lub bankowości elektronicznej lub przez e-dowód.
Można także zalogować się przy użyciu numeru PESEL i nazwiska rodowego matki.
Warto wcześniej zapoznać się z pytaniami, które znajdują się w formularzu spisowym pod linkiem:

Przygotujcie sobie dane dotyczące powierzchni użytkowej budynku/lokalu, rok oddania budynku do użytkowania, PESELE zamieszkałych pod danym adresem itp.

Pamiętajcie Państwo, że spis jest obowiązkowy i wszyscy Ci, którzy mają dostęp do komputera i internetu mają dokonać tego spisu właśnie przez internet:) Zajmuje to kilkanaście minut:)
Po zakończonym spisie można wygenerować kod, wziąć udział w loterii i wygrać nagrody;)

W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji

 Pozdrawiam
Katarzyna Białecka

Kierownik Wydziału Organizacyjnego
Urząd Miejski w Barczewie

Plac Ratuszowy 1
11-010 Barczewo

tel 89 514 83 03
kasia.bialecka@barczewo.pl
www.barczewo.pl