Archiwum kategorii: Napisali o nas

Samorządowy Dzień Sołtysa

Sołtys to osoba łącząca lokalną społeczność z samorządem, dostępna dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Samorząd województwa, by docenić ich pracę, zorganizował spotkanie, które odbyło się w piątek 3 marca. W hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie zgromadziło się ponad tysiąc gości.

Marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Wśród wyróżnionych sołtysów był Adam Perczyński z Wójtowa

Więcej informacji na stronie portal.warmia.mazury.pl

 

Wszystko da się zrobić, jeśli się chce

Sołtys ma ciężką pracę. Czasem — bywa — nawet niewdzięczna. Ale to nie zniechęca kolejnego kandydata do walki o tytuł SuperSołtysa 2017. W powiecie olsztyńskim zajmuje obecnie drugie miejsce. I cieszy się, że ktoś na niego głosuje.
Adam Perczyński, sołtys Wójtowa w gminie Barczewo, to bardzo aktywny człowiek. Sołtysem jest już drugą kadencję. To dowód na to, że zapału do pracy ma dużo. Na wieść o tym, że zajmuje 2 miejsce w powiecie, bardzo się ucieszył, ale nie był zaskoczony, bo rankingi śledzi.
Fragment artykułu z Gazety Olsztyńskiej

Działania luty 2016

3 lutego 2016 r. gościliśmy redaktorów Gazety Olsztyńskiej. Temat – drogi!!!
Artykuł ukazał się w internecie oraz drukowanej wersji gazety.

4 lutego  gościłem delegację mieszkańców ulicy Krokusowej i Wiklinowej, oczywiście w sprawie drogi dojazdowej do ich posesji. Sytuacja na tych ulicach jest dramatyczna. Umawiamy się na wizytę do Burmistrza w celu omówienia problemu.
Nadal bardzo proszę o fotorelacje i opinię o dziurawych drogach kierować na mojego e-maila soltyswojtowo@gmail.com to bardzo ważne!!!!

W każdej sprawie proszę o kontakt soltyswojtowo@gmail.com tel 503-122-769

Pozdrawiam wszystkich
Sołtys Adam Perczyński

Spór o kanalizację

Część gmin Warmii i Mazur chciała zakazać mieszkańcom budowania przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zamiast tego mogliby budować szamba, a następnie – gdy gmina zrealizuje sieć kanalizacyjną – podłączyć się do tej sieci. Jedną z takich gmin jest Barczewo, jego burmistrz Lech Nitkowski tłumaczy, że to po pierwsze kwestia opłacalności budowy gminnej kanalizacji, a po drugie – sprawa ekologii.

Więcej na Radio Olsztyn

Podziękowanie Andrzeja Maciejewskiego

Szanowni Państwo !

Uprzejmie dziękuję wszystkim Mieszkańcom Nikielkowa i Wójtowa za udział w wyborach samorządowych i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos w wyborach burmistrza Barczewa jak i radnego.

Pomimo, że nie zostałem wybrany burmistrzem Barczewa uważam, że wspólnie odnieśliśmy ogromny sukces. Otrzymałem 2009 głosów, które przy 2986 głosach Pana Nitkowskiego i 790 Pana Wrzoska, są dla mnie bardzo dobrym wynikiem. Szczególnie dużo głosów otrzymałem w Nikielkowie i Wójtowie, za co bardzo dziękuję. Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy.
Jako kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Barczewie otrzymałem największą liczbę głosów w naszej gminie (241głosów). Jest to dla mnie ogromny kredyt zaufania, dlatego będę Państwa godnie reprezentować jako radny. Będę radnym dla wszystkich mieszkańców Nikielkowa i Wójtowa, dlatego zachęcam Państwa do współpracy. Proszę przekazywać mi swoje problemy osobiście jak i telefonicznie pod nr tel. 666 141 201, a ja postaram się pomóc Państwu w ich rozwiązaniu.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za obdarzenie mnie swoim zaufaniem.
Andrzej Maciejewski

Nowa twarz przystanków

przystanekWarmińska łąka – nowa twarz przystanków autobusowych

Przystanek autobusowy to miejsce nie tylko dla ludzi czekających na autobus, ale często także miejsce spotkań młodzieży, która nie ma innej, swojej przestrzeni publicznej. Przystanki często są zdewastowane, zaśmiecone, z wulgarnymi napisami. Przyzwoitym młodym ludziom nie wypadało wystawać na przystanku, jeśli akurat nie czekali na autobus. No bo czego można było nauczyć się w takim miejscu? Podwórkowej łaciny, inicjacji seksualnej lub alkoholowej?

Przeczytaj tekst w Gazecie Olsztyńskiej:
Warmińska łąka – nowa twarz przystanków autobusowych – Olsztyńska24

Zmieniła ponure betonowe wiaty w dzieła sztuki Gazeta Wyborcza

Ożywili warmińskie przystanki  -olsztyn.com.pl