Archiwum miesiąca: kwiecień 2015

Prosimy o każdy głos

Szanowni Mieszkańcy i Przyjaciele Wójtowa
bardzo prosimy was o głosy na stronie
spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/161

to bardzo ważne. Każdy głos się liczy
Stwórzmy wspólnie Bazę Historii Wójtowa

Jak zagłosować na projekt?
W ramach głosowania trwającego od 13 marca do 3 maja 2015 r. internauci wybierają 30 projektów finałowych, które następnie przechodzą pod obrady Jury. Aby oddać swój głos należy założyć konto na portalu: spolecznik20.pl/signup, a następnie się zalogować. Możliwość oddania głosu mają tylko osoby zalogowane.
Aby oddać głos, wybierz projekt z zakładki Spółdzielnia pomysłów >> Przeglądaj projekty. Po wybraniu projektu, kliknij przycisk „Głosuj” w prawym górnym rogu.
Dziennie możesz oddać jeden głos, pamiętając, że do swojej dyspozycji masz łączną pulę 10 głosów.

Spór o kanalizację

Część gmin Warmii i Mazur chciała zakazać mieszkańcom budowania przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zamiast tego mogliby budować szamba, a następnie – gdy gmina zrealizuje sieć kanalizacyjną – podłączyć się do tej sieci. Jedną z takich gmin jest Barczewo, jego burmistrz Lech Nitkowski tłumaczy, że to po pierwsze kwestia opłacalności budowy gminnej kanalizacji, a po drugie – sprawa ekologii.

Więcej na Radio Olsztyn

Bo jestem stąd

jestemLink do filmu

Film jest poruszającym obrazem poszukiwania tożsamości Warmiaków.

Konstrukcję dokumentu śledczego scala postać narratora przewodnika: Krzysztofa Ziemca, znanego dziennikarza Telewizji Polskiej, który prowadzi niemal detektywistyczną wędrówkę przez świat bohaterów, odkrywając ich niesamowite historie, miejsca i dokumenty. Wędrówkę rozpoczyna od odkrycia tragicznych mordów w okolicach Olsztyna dokonanych przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Dalej odnajduje świadków tych wydarzeń, którzy mimo że ocaleli, stali się ofiarami gwałtów, przesiedleń i wywózek do Związku Radzieckiego. W poszukiwaniu przyczyn tragicznych losów tej ludności, odkrywa ich wielokulturową i niejednoznaczną tożsamość, która stała się przyczyną ich nieszczęść. Dokument ukazuje również wstrząsającą prawdę o żyjących jeszcze osobach urodzonych z gwałtów dokonanych przez żołnierzy Armii Czerwonej – osób, które nigdy nie poznają swojej tożsamości. Film powstał dzięki wsparciu finansowemu Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

 

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

Wioletta Chlubicka – mieszkanka Wójtowa – będzie reprezentowała Olsztyn w krajowym etapie XXI edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” po raz pierwszy został zorganizowany w 1992 roku. Jego organizatorem jest Fundacja „Świat na Tak”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, a także upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu obejmującego działania wolontarystyczne na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych, podejmowanie działań przeciwko przemocy i agresji w szkole oraz aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom młodzieży.

Więcej informacji na olsztyn24.pl

Zdjęcia z Wójtowa

kapliczkaW czerwcu odbędzie się kolejny festyn parafialny oraz będziemy obchodzić rocznicę powstania Wójtowa.

Prosimy osoby posiadające zdjęcia z Wójtowa z poprzednich lat o ich udostępnienie (do zeskanowania). Chcemy je pokazać na stronie internetowej. 

Prosimy o kontakt z Beatą Jakubiak 

Zapraszamy na ‪PZU Trasę Zdrowia

Szanowni mieszkańcy wiosna na horyzoncie zapraszamy do korzystania z ‪PZU Trasy Zdrowia Wójtowianka‬
Początek trasy zlokalizowany jest (aby łatwiej było się dostać na szlak, osobom zmotoryzowanym), przy Hotelu-Restauracji Hier-Man w Wójtowie. Jest tam zlokalizowana duża tablica informacyjna, na której odnajdziecie Państwo przebieg całej PZU Trasy Zdrowia. Do „wykorzystania” mamy tu 9 różnych instalacji. Przy każdej z nich znajduje się tablica, na której zaproponowany jest przykładowy zestaw ćwiczeń, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przy każdym pokazanym ćwiczeniu jest QR Code, który daje dodatkowe możliwości multimedialnego obejrzenia ćwiczeń na tablecie, czy smartphonie.
Przypominamy, że takich profesjonalnych ścieżek zdrowia powstało dzięki Fundacji PZU tylko 30 w całej Polsce, zatem dbajmy o naszą „Wójtowiankę”, bo ona jest dla nas wszystkich.

pzu_2015