Archiwum miesiąca: maj 2015

Spotkanie Grupy Odnowy Wsi

Zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy Wsi oraz wszystkich,
którzy chcieliby się włączyć do aktywnego rozwoju sołectwa.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2015 r. o godzinie 17.00
na Placu Zabaw przy ul. Modrzewiowej

II tura w Wójtowie

Sołectwo Wójtowo‎, na terenie Gmina Barczewo
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Wyniki wyborów II tura w Wójtowie: Udział wzięło 61 %

Uprawnionych do głosowania 926
Wydanych kart 565
Nieważnych głosów 7

 1. Komorowski 375
 2. Duda 183

II potyczki sąsiedzkie

potyczki_2015_07516 maja  na Osiedlu Leśnym w Wójtowie odbyły się drugie potyczki sąsiedzkie na PZU Trasie Zdrowia „Wójtowianka”

Dobra Energia popłynęła w Wójtowie.
podczas „Potyczek Sąsiedzkich” na PZU trasie zdrowia w Wójtowie i Kaplitynach zorganizowanych przez Sołtysa, Rade Sołecką Wójtowa oraz Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” i Stowarzyszenie „Nasze Nikielkowo” odbyła się impreza sportowo rekreacyjna dla mieszkańców. W potyczkach na trasie wzięło udział około 80 zawodników, którzy trenowali pod czujnym okiem wolontariuszek z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Olsztynie. Kilkadziesiąt dzieci wyciskało energię w instalacjach dmuchanych firmy Sniper, gdzie o Dobrą Energię zadbał partner potyczek firma Aldesa, oraz „Zwierzak za kierownicą” z poseł Beatą Bublewicz, przeprowadzone zostały także warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzane przez profesjonalnych instruktorów z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Barczewie. Jednakże to tylko część atrakcji, które czekały na przybyłych gości.
To już druga z wielu zaplanowanych plenerowych akcji, promujących zdrowy styl życia i wspólne rodzinne spędzanie czasu na łonie natury dla naszych mieszkańców przy PZU Trasie zdrowia- Wójtowiance.
Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” przy współpracy sąsiedzkiej ze Stowarzyszeniem „Nasze Nikielkowo” oraz radą Sołecką Kaplityn niczym tryby najsprawniejszej maszyny połączyły wszystkie elementy w doskonale zorganizowaną pełną energii całość.
Wielopokoleniowe grupki pokonywały „PZU trasę zdrowia”, zdobywając kolejne umiejętności uroczyście  podsumowane przez organizatorów, gdzie na każdego uczestnika czekał honorowy dyplom uczestnictwa oraz drobne upominki.Dalsza cześć przebiegała przy energetycznej muzyce serwowanej przez DJ Zachara z Nikielkowa. Mieszkańcy integrowali się do późnych godzin wieczornych przy wielkim ognisku i skocznej muzyce. Mamy nadzieję, iż taka forma festynów wiejskich wejdzie na stałe do planowania przyszłych spotkań integracyjnych w Wójtowie, na które już teraz serdecznie zapraszamy, nie tylko mieszkańców Wójtowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Janusza Śmiarowskiego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

I tura w Wójtowie

Sołectwo Wójtowo‎Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na terenie Gmina Barczewo

Wyniki wyborów I tura w Wójtowie: Udział wzięło 57,11%

Uprawnionych do głosowania 928
Wydanych kart 530
Nieważnych głosów 5

 1. Komorowski 236
 2. Kukiz 142
 3. Duda 84
 4. Korwin 21
 5. Ogórek 15
 6. Palikot 12
 7. Kowalski 4
 8. Jarubas 4
 9. Wilk 3
 10. Tanajno 2
 11. Braun 2

II potyczki sąsiedzkie

potyczkiZapraszamy na imprezę do Wójtowa

W sobotę 16 maja  o godzinie 12.00 odbędą się
II potyczki sąsiedzkie na PZU Trasie Zdrowia „Wójtowiance”
oraz festyn z okazji Dnia Dziecka.

W  programie:

 • Potyczki sportowe z nagrodami
 • Animacje ze Sniperem
 • Strong Mann – Sniper
 • Zjeżdżalnie
 • Na zakończenie ognisko z biesiadą

Wszystko to dzięki sponsorowi firmie Aldesa
„Energia w dobrych rękach. PSE i Aldesa dla Mazowsza, Warmii i Mazur”

Płać podatek w gminie Barczewo

podatkiJeżeli gmina Barczewo jest miejscem, gdzie mieszkasz i gdzie chcesz żyć coraz wygodniej i bezpieczniej, rozlicz PIT w swojej gminie – w ten sposób przekażesz część podatku na jej rozwój.

Nie musisz być zameldowany w gminie Barczewo, by znaczna część Twojego podatku zasiliła jej budżet. Wystarczy, że mieszkasz w gminie Barczewo i w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz gminny adres.

Twój podatek ma wpływ na poprawę warunków Twojego życia – budowę dróg, kanalizacji, wodociągów, unowocześnianie szkolnictwa, rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz wspieranie społeczeństwa obywatelskiego.

Dlaczego to ważne?
Po pierwsze, tak mówią przepisy – by płacić podatek dochodowy tam, gdzie się mieszka. A po drugie, ważniejsze, wówczas wraca on do podatnika poprzez lepiej funkcjonującą gminę.