Relacja ze spotkania Burmistrza z Sołtysami

Relacja ze spotkania Burmistrza z Sołtysami 18 września 2017r.

Sołtys Wójtowa pyta:

 1. Ulica Leśna i Głogowa w ciągu do Klebarka – proszę o wyrównanie i utrzymanie tej drogi. Służyć ona może jako ciąg dróg zastępczych przy zakorkowanym wjeździe do Olsztyna. Protestują mieszkańcy oraz Poczta Polska.
 2. Wjazd do Wójtowa od strony Barczewa – kto jest właścicielem, i czemu nikt nie dba o odcinek do “16” do tablicy Wójtowo.
 3. Po raz kolejny proszę o uporządkowanie urobku z rowów przy Modrzewiowej i skarpowanie poboczy.
 4. Jaki jest postęp w pracach przy odwodnieniu ulicy Modrzewiowej.
 5. Ruch zastępczy podczas remontu i budowy wiaduktu w Nikielkowie. Pytam, kto konsultował z mieszkańcami Wójtowa przebieg tego ruchu? Czy jest zasadność utworzenia takiej drogi na rok? Za czyje pieniądze to ma zostać wykonane? Czy płyty z Jaśminowej i Akacjowej miały by do tego posłużyć? Nie zgadzam się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji w tym temacie bez konsultacji ze mną i mieszkańcami Wójtowa.
 6. Po raz kolejny zgłaszam problem bezpańskich psów. W Wójtowie pogryziony został młody człowiek!!!! – Prośba o uczestniczenie w kolejnych spotkaniach przedstawiciela Straży Miejskiej w Barczewie.
 7. Prośba o bezustanne monitorowanie prac Budimex i Skanska, oraz nieustannego wpływania na te firmy w celu odbudowania nawierzchni asfaltowej ul Modrzewiowej w Wójtowie.
 8. Proszę o ponowne uruchomienie oświetlenia placu zabaw, oraz przegląd instalacji oświetlenia w Wójtowie.
 9. Proszę o wyrównanie dróg w Wójtowie.
 10. Komunikacja publiczna nadal jest zawodna – proszę o zdecydowane działania w tym temacie. Nadal brak rozkładów jazdy „OK” – na spotkaniu w lipcu przewoźnicy deklarowali to poprawić, nic sobie z własnych obietnic nie robią – proszę o reakcję.
 11. Wspólnie omówiliśmy wiele tematów dotyczących całej Gminy.

Sołtys Wójtowa
Adam Perczyński