Festiwal wielu kultur w Barczewie

Festiwal Wielu Kultur po raz kolejny w Barczewie, po raz pierwszy wystawialiśmy na nim sołeckie stoisko. Wcześniej odbywały się w podobnym terminie Dożynki gminne, gdzie gościliśmy nie raz.

Świętowanie rozpoczęło się Sołecką spartakiadą, niestety nikt od nas się nie zgłosił do udziału (tylko jedna osoba 🙁 ) na turniej siatkówki także, choć mamy wielu graczy. Szkoda.

Ale do rzeczy. Chciałbym mega serdecznie podziękować ekipie Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” oraz Koła gospodyń wiejskich „Wójtowianki” za pomoc w przygotowaniu potraw na stragan sołecki, za reprezentowanie Wójtowa w Barczewie oraz za pomoc w ogarnięciu całości.

Dziękuję:

  • Panom Sylwestrowi Peczyńskiemu oraz Arturowi Kondzielewskiemu, Adami Perczynskimu, gdyby nie wy nie miałybyśmy czym zawieźć i przywieźć wszelkich akcesoriów, a tego trochę było.
  • Paniom, które gotowały piekły i szykowały wszystkie potrawy, pod czujnym okiem i wg receptur Niny Fierkowicz: Annie Szymańskiej, Annie Keczmerskiej, Barbarze Dęby, Gosi Peczyńskiej, Iwonie Perczyńskiej, Teresie Solis, Annie Bągard, Wioletcie Moczek, Małgorzacie Bohdzian, …
  • Za przygotowanie potraw i ciast wójtowiankom Urszuli Baszyńskiej, Marii Sidor, Danucie Cywińskiej, Alicji Kowalik i innym 
  • Za pomoc w zbiórce rekwizytów Irenie Kozłowskiej, Marii Sidor, Alicji Kowalik, Małgorzacie Peczyńskiej, Iwona Perczyńskiej,.

Za wszelkie prace przed po i w trakcie jestem niezmiernie wdzięczna i serdecznie dziękuję za współpracę.

Gratuluję wszystkim zajęcia II miejsca w konkursie stoisk.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie.

Nasze smaki były nietypowe jak na wiejskie stosują. Przygotowaliśmy „Zdrowo, ziołowo i kolorowo” oraz smacznie.

Załączam parę migawek

Zapraszam do współpracy następnym razem.