Archiwum kategorii: Dożynki

Dożynki Gminne 2016 Łegajny

W tym roku Dożynki Gminne odbyły się w Łegajnach

Rolnicy z gminy Barczewo w ostatnią sobotę świętowali zakończenie  zbiorów   na tradycyjnych dożynkach. W tym roku Święto Plonów  zorganizowało sołectwo Łęgajny, które z pomocą mieszkańców i gminnych instytucji  ustawiło  wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o całą oprawę dożynkowej  imprezy.

Nagroda za Wieniec Dożynkowy

doz_017Podczas dożynek gminnych sołectwo Wójtowo otrzymało nagrodę w wysokości 1500 zł za wieniec dożynkowy.

Informujemy, że decyzją grupy pracującej przy tworzeniu wieńca cała kwota została przekazana na cele sołectwa i będzie przeznaczona na upiększanie naszej miejscowości.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o przeznaczeniu pieniędzy.

Szczegółowe rozliczenie kwoty będzie dostępne u Sołtysa.

Wójtowo na kwiatowo

Wójtowo na kwiatowo, czyli dożynki w gminie

Wrzesień w powiecie to czas wydarzeń związanych ze świętem plonów. W sobotę, 6 września w Wójtowie odbędą się Dożynki gminy Barczewo. Początek o godz. 14.
Więcej Nasz Olsztyniak

Już tylko dwa dni!!!

Już tylko dwa dni do Dożynek!!
Bardzo potrzebne każde rączki w piątek po południu i sobotę rano od 8
Zróbmy to RAZEM – zapraszamy na plac przy Kościele

Pomóżmy przy dożynkach

W sobotę 6 września 2014 r. mamy wielkie święto w naszym Sołectwie, odbędą się Dożynki Gminne 2014.

Bardzo prosimy WSZYSTKICH o czynny udział w przygotowaniach (martwi mnie ze tak mało osób zaangażowało się w dekorację sołectwa). Jeżeli ktoś może niech przyjdzie dziś do Małgosi Peczyńskiej ul. Leszczynowa, od 17.00 tam tworzone są baby do dekoracji oraz Paw i PROSIAKI
W czwartek u Darka Wasilewskiego od 16.00 wykańczanie wieńca i dekoracja Chochołów z wywieszaniem na terenie wsi. Może ktoś ma jeszcze materiały i pomysły zapraszamy.

Prosimy także o udekorowanie ulic i posesji.

W piątek spotykamy się na placu dożynkowym w rozplanowania i ustawienia stoisk niestety sceny jeszcze nie będzie, ma przyjechać dopiero rano w sobotę. Dlatego bardzo potrzebujemy wsparcie od samego rana w sobotę 6.00, aby zdarzyć udekorować scenę, ustawić dekoracje placu itp.

Tradycją Dożynek jest gościna Ważnych Gości, którzy przyjadą do nas i potrzebne są potrawy do namiotu Vip-owskiego oraz potrawy przetwory, ciasta na stragan naszego Sołectwa pod hasłem “Wójtowo na Kwiatowo”.

Bardzo WAS proszę o czynne zaangażowanie się w organizację Dożynek.
Proszę o zgłoszenia, kto co może pomóc.