Archiwum miesiąca: lipiec 2015

Zapraszamy na “Noc na miedzy”

noc_na_miedzyZamiast sporu o miedzę – zabawa integracyjna. Pomiędzy Nikielkowem a Wójtowem w gminie Barczewo, na polu odbędzie się „Noc na miedzy”.

Oprócz dobrej zabawy będzie można popisać się swoim talentem recytatorskim, aktorskim, czy wokalnym. W sobotę (25 lipca) od godziny 17-tej oczekiwani są mieszkańcy obu miejscowości i okolic z kocami, krzesełkami i dobrym humorem.

Będzie też dobra muzyka w wykonaniu DJ-a Zachara, napoje z lokalnego sklepu „U sąsiada Anieli Zaręby” i poczęstunek z „Baru Słoneczko” z Olsztyna.

Pomysłodawcami wydarzenia są Sołectwa: Wójtowo i Nikielkowo, oraz Stowarzyszenia: „Nasze noc_na_miedzyNikielkowo” i „Wspólne Wójtowo”.

Zabawa potrwa do utraty sił, a wstęp na nią jest bezpłatny.
Zapraszamy

Napisano o tym wydarzeniu w Naszym Olsztyniaku

 

Czym zajmuje się radny?

Minęło już ponad pół roku od wyboru nowej Rady Miejskiej w Barczewie. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się nad tym, co przez ten czas robili barczewscy radni. Chciałbym w skrócie przybliżyć Wyborcom działania Rady, w tym także moje działania. Czytaj dalej

Sukces siatkarzy z Wójtowa

Drużyna Wójtowa w składzie:

  1. Sylwia Stefańska
  2. Alicja Świder
  3. Łukasz Bartycha
  4. Kuba Chmielewski
  5. Paweł Grądzki
  6. Michał Lorkowski

wywalczyła drugie miejsce w turnieju siatkarskim rozegranym w Radostach.

Warto zaznaczyć iż, nasza drużyna miała w składzie dwie dziewczyny no i reprezentowała się zdecydowanie najlepiej deklasując konkurencje w tym elemencie.
Serdeczne gratulacje!!

Śniadanie na trawie

owadProponujemy Państwu małe wydarzenie w Wójtowie:

„Śniadanie na trawie” o godz 10.00 w sobotę 11 lipca 2015
oraz malowanie kamieni na Placu Zabaw w Wójtowie
w towarzystwie profesora UWM Stanisława Czachorowskiego, który opowie nam o Dziedzictwie kulturowym oraz historii malowania kamieni na Warmii.

Potrzebne będą kamienie, prosimy o ich przyniesienie, wielkość dowolna, serwetki z wzorami, inne pomysły.

Następnie gotowe kamienie rozłożymy na ulicach Wójtowa lub wezmą je Państwo ze sobą do domu. Malowanie odbędzie się specjalnymi farbami lub w formie decupage. Przewidywany czas około 2-3 godzin, będzie to zależało od nas samych.

Czekamy na potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu.
Zapraszamy serdecznie
Wspólne Wójtowo

P.s. (mile widziany koszyk ze smakołykami, łakociami, napojami)

Więcej informacji w linku:
czachorowski.blox.pl/2015/05/Podworkowy-traktat-o-malowaniu-kamieni-ndash.html

Autostrada na Kwiatowej

Czy ja na pewno jestem w tym Wójtowie?
Rano jechałem nic nie było!
Przeszłam się Waszą autostradą. Teraz tylko tędy będę chodzić na spacery

To reakcje zdziwionych, żeby nie powiedzieć zszokowanych osób, które 7 lipca 2015 roku we wtorek w godzinach popołudniowych przejeżdżały “nową” ul. Kwiatową.

A poniżej spontaniczne spotkanie sąsiedzkie mieszkańców, sprawdzających namacalnie i utwierdzających się wzajemnie, że to nie sen!!!
Tych, którzy nie wierzą, temu, co widzą na zdjęciach, zapraszamy osobiście na “nową” ul. Kwiatową. Start przy Kościele w kierunku Nikielkowa.

Dziękujemy, my mieszkańcy ulicy Kwiatowej, sobie nawzajem za wspólne działanie i zaufanie. Jesteśmy z siebie dumni i czujemy się wspólnotą!
Dziękujemy Panom Burmistrzom, Przewodniczącemu Rady Miejskiej i wszystkim zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy Barczewo za skuteczne działanie. Dziękujemy pracownikom firmy Skanska za pracę na naszej ulicy.

W imieniu mieszkańców ulicy Kwiatowej
Alicja Kowalik