Archiwum miesiąca: grudzień 2015

Konkurs na osiedlowe choinki

20 grudnia odbyło się ubieranie osiedlowych choinek.

Na osiedlu “górnym” na apel Wioletty Żytkiewicz przyszli Hanna Baszyńska, Małgorzata Peczyńska, Jolanta R-S, Dariusz Wasilewski, Beata Jakubiak
Ponieważ w głównym miejscu na ul Modrzewiowej nie ma wyraźnie dużej choinki ubrano jedną jedyną, która tam rosła oraz udekorowano pobliskie krzaczki. Dziękujemy

Na Osiedlu Leśnym był wspaniały odzew mieszkańców, którzy przybyli tłumnie na apel Adama Perczyńskiego, aby udekorować osiedlową choinkę z własnymi pięknymi bombkami. Pomysłowość wykonanych bombek i użytych materiałów zaskoczyła organizatorów. Widać wiele ukrytych talentów wśród mieszkańców.

Gratulujemy mieszkańcom wspaniałej akcji a co za tym idzie super Integracji
Brawo i Wielkie Dziękuje Mieszkańcom za odzew na apel

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt

Konkurs na najpiękniejszą choinkę

choinkaRada Sołecka Wójtowa ogłasza konkurs na najpiękniejszą osiedlową choinkę ustawioną w centralnym miejscu osiedla z podziałem na:
Wójtowo „Osiedle leśne” oraz Wójtowo „Górne”

Instalacja musi być wykonana w nieprzekraczalnym terminie do 20 grudnia 2015 r.

Ogłoszenie wyniku odbędzie się 27 grudnia 2015 roku.
Zespół najciekawszej instalacji otrzyma nagrodę niespodziankę

Zgłoszenia:
Wioletta Żytkiewicz – Bąk 602 656 567
Adam Perczyński – 503 122 769

Ostrzeżenie

zlodziejJak co rok przed świętami rośnie aktywność złodziei.

Zwróćcie Państwo uwagę na dom sąsiada i nie zostawiajcie pokus dla złodziei.

Działania Sołtysa i Rady Sołeckiej

strefa_zamieszkaniaSprawozdanie z ostatnich działań Sołtysa, Rady Sołeckiej i SWW  w listopadzie i grudniu 2015 roku.

 1. 17 listopada Sołtys, Rada Sołecka (D. Wasilewski i A. Kowalik) i SWW ( B. Jakubiak) złożyliśmy wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przyjął nas Wojciech Stanny.
  Godzinna dyskusja na temat nowej prognozy finansowej UE, oraz możliwości jej wykorzystania w naszym Wójtowie zdecydowanie ukierunkowała nasze myślenie dotyczące pozyskiwania środków. Nie może się to jednak odbyć bez udziału Gminy (właściciel terenów i gruntów oraz wnioskujący), oraz oddolnej inicjatywy Sołectwa. Ogromną szansą na powodzenie takich wniosków jest uczestnictwo SWW. Wojciech Stanny zdecydowanie podkreślał znaczenie doskonałej współpracy Sołectwa i SWW. Na bieżąco będziemy dostawać informacje o naborze wniosków.
  Poszukujemy osób potrafiących pisać wnioski!
 2. 20 listopada na Forum Odnowy Wsi w Rynie kolejny raz mieliśmy okazję wymienić informacje na temat pozyskiwania środków z UE. Wykład na ten temat prowadził nie kto inny jak Wojciech Stanny. Pozyskaliśmy również wiedzę jak inne Sołectwa wykorzystują możliwości uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi. Bardzo chcemy się podzielić z mieszkańcami tymi informacjami i zainspirować do działania na rzecz naszego Wójtowa(tylko gdzie się spotkać??).
  Każdy, któremu nie jest wszystko jedno jak nam się tu żyje zapraszamy do „Stowarzyszenia Wspólne Wójtowo” – czekamy na Ciebie!
 3. Interwencja w sprawie odrzucenia wniosków do budżetu
  W tym tygodniu trwają ostatnie prace nad budżetem Gminy Barczewo na rok 2016.
  Zaniepokojeni informacją, że w prowizorium budżetu nie został uwzględniony żaden z trzynastu wniosków złożonych przez Radę Sołecką Wójtowa, zawierających najpilniejsze potrzeby mieszkańców naszej miejscowości, zgłaszane przez nich samych, poprosiłem o spotkanie z Burmistrzem. Czytaj dalej