Archiwum miesiąca: grudzień 2016

Palisz w piecu? Zgłoś zapotrzebowanie na worek na popiół

popiolSelektywna zbiórka i odbiór popiołu i żużlu z palenisk domowych!!!

Od 1 stycznia 2017 r. Urząd Miejski w Barczewie wprowadza selektywną zbiórkę popiołu i żużlu z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Barczewo. Zimny popiół należy umieszczać w workach koloru szarego (w przypadku zabudowy jednorodzinnej), które dostarczane będą przez firmę odbierającą odpady. Przypominamy, że popiół odbierany będzie jedynie ze wcześniej zgłoszonych nieruchomości. Brak zgłoszenia, w postaci załączonej ankiety, skutkować będzie nie odebraniem tego odpadu.

Ankiety należy składać w Urzędzie Miejskim w Barczewie Plac Ratuszowy 1,  11-010 Barczewo lub przesłać na adres e-mail umb@barczewo.pl do 28.02.2017 r.

Popiół będzie odbierany zgodnie z nowym harmonogramem obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych dostępny będzie na stronie http://barczewo.bip.net.pl/ pod koniec 2016 r.

UWAGA! Selektywne zbieranie popiołu dotyczy wszystkich mieszkańców i oznacza ZAKAZ mieszania go z innymi odpadami!!!

Ankieta dotycząca selektywnej zbiorki popiołów

Więcej informacji

Konsultacje pod parasolkami na Boisku Leśnym

W sobotę w ramach akcji “Masz głos Masz Wybór” odbyły się konsultacje pod parasolkami na Boisku Leśnym. Omówiono pomysł utworzenia  Eco Placu zabaw, podzielono się uwagami.

Podzielono ankiety wśród przybyłych zainteresowanych mieszkańców. Następnie grupa  7 osób rozniesie ankiety dla pozostałych mieszkańców.
Termin zakończenia 18 grudnia 2016 r.

Spotkanie na boisku na os .Leśnym

Szanowni Mieszkańcy Wójtowa!!!!

W sobotę 10 grudnia o godz.11.00  na  boisku os .Leśnym odbędzie się spotkanie w sprawie zagospodarowania przestrzeni publicznej Tzw Boiska Leśnego.

Zaprezentowany zostanie projekt studentów UWM z Katedry Architektury i Krajobrazu
Zapraszamy Serdecznie

Poszukujemy Wolontariuszy

wolonatriusz_2017Zbliżamy się do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy http://www.wosp.org.pl/, w związku z tym poszukujemy Wolontariuszy mamy 4 miejsca.
Jeśli chcesz nam pomóż zgłoś się już dziś wypełnij dokumenty (w załączeniu, lub jeśli jest potrzeba mam wydrukowane) i dostarcz wraz ze zdjęciem  do mnie Beata tel: 602 486 476
Zapraszamy już dziś do pomocy w organizacji  orkiestrowego grania w Wójtowie Powiedz jakie masz pomysły na jego organizacje w Wójtowie?!

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ankieta do zbierania danych wolontariuszy 2017

Regulamin Wolontariusza 25  Finału WOSP