Archiwum miesiąca: lipiec 2017

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w Olsztynie

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz pozamiejskiej w związku z zamknięciem północnej części pl. Konstytucji 3 Maja w Olsztynie od dnia 29 lipca 2017 r.

 1. Zmiany tras linii komunikacji miejskiej:
  Linie 107, 126, 131: w obu kierunkach, od pl. Konstytucji 3 Maja, objazd ulicami: KościuszkiKętrzyńskiegoLimanowskiego i dalej swoimi trasami.
 2. Zmiany w funkcjonowaniu przystanków komunikacji miejskiej:
  Dworzec Główny nr 200(05) dla wysiadających – na ul. Dworcowej, po stronie restauracji McDonald’s – zostaje przesunięty około 50 m przed dotychczasową lokalizację
  Kętrzyńskiego nr 915(01) tramwajowo-autobusowy – funkcjonuje dodatkowo dla linii autobusowych 107, 126, 131.
  Uwaga: Dla linii 107, 126, 131, w obu kierunkach nie obowiązuje zajazd na przystanek „Dworzec Główny” na ul. Partyzantów (znajdujący się w okolicy głównego wejścia do budynku Dworca). Przy dojeździe/powrocie do/z Dworca obowiązują wyłącznie przystanki zlokalizowane na ul. Dworcowej.
 3. Funkcjonowanie przystanków dla przewoźników prywatnych posiadających stosowne zezwolenia na wykonywanie przewozów:
  » Dworzec Główny 07 (zlokalizowany na ul. Partyzantów, w okolicy CH. Dekada) – brak zmian w funkcjonowaniu przystanku
  » Dworzec Główny 08 (zlokalizowany na ul. Lubelskiej, w okolicy stacji paliw Statoil)- przeniesienie przystanku na ul. Dworcową, w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicę wlotu/wylotu ul. Jasnej.
  » Dworzec Główny 09 (zlokalizowany na ul. Kościuszki, w okolicy Hotelu „Gromada”)- przeniesienie przystanku na ul. Dworcową, w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicę wlotu/wylotu ul. Jasnej.
  » Utworzenie przystanku tymczasowego na ul. Dworcowej w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicy wlotu/wylotu ul. Jasnej- funkcjonujący jako tymczasowy na czas wyłączenia z funkcjonowania przystanków Dworzec Główny 08 oraz Dworzec Główny 09.

 

Podwieź sąsiada

Ruszamy z akcją POMOCY SĄSIEDZKIEJ
jaką mamy komunikację, każdy z mieszkańców Wójtowa wie. Że są prowadzone w tej sprawie akcje od kilku lat to tez wiadomo, na razie z marnym skutkiem. Jednakże cały czas “liczymy” na dobrą wolę Władz Gminy Barczewo.

W związku z nasilającymi się problemami z kursowaniem busików, jedna z naszych mieszkanek Ola Drzymała podpowiada jak możemy sobie nawzajem pomóc do czasu uruchomienia normalnego funkcjonalnego transportu publicznego.

Chciałam zaproponować inicjatywę społeczną “Podwieź sąsiada”.
W Wójtowie jestem kilka razy do roku, co zawsze wiąże się z korzystaniem z komunikacji miejskiej, która niestety nie funkcjonuje najlepiej. Na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy udało mi się czekać na okejkę mniej niż pół godziny. Ostatnio po półtorej godziny czekania, udało mi się dotrzeć do miasta (w międzyczasie napisałam maila do gminy informującego o wątpliwej skuteczności zapewnianego mieszkańcom transportu). Do rzeczy – stojąc na przystanku mijało mnie mnóstwo samochodów, w rzadko którym jechała więcej niż jedna osoba, co więcej większość z tych osób znam z widzenia z kościoła, czy ze sklepu, nikt się nie zatrzymał, mimo że wszyscy jedziemy w tym samym kierunku. Moją propozycją jest wzbudzenie empatii wśród mieszkańców Wójtowa wobec osób czekających na busy. Może kierowcy przejeżdżając przez Wójtowo i mijając busy na DK16 nie mają świadomości jak to rzeczywiście wygląda, że większość busów nawet nie zajeżdża do Wójtowa i osoby na przystankach czekają dosłownie w nieskończoność. Zazwyczaj są to młodzi lub starsi ludzie, co więcej osoby mieszkające obok nas, pomóżmy im! I tak jedziemy do Olsztyna, nawet wysadzenie takiej osoby na ul. Budowlanej jest zbawieniem, tam już jest transport miejski. Wykonałam nawet przykładowy “plakat” który mogą państwo opublikować na facebooku. Mam nadzieję, że przyłączą się Państwo do tej inicjatywy.
Pozdrawiam
Ola Drzymała

Jedziesz w kierunku miasta lub wracasz zwolnij przy przystanku zabierz ze sobą sąsiada, sąsiadkę.

Jesteśmy jak najbardziej za popieramy zabieramy!!!

Spotkanie w sprawie komunikacji

Po wielokrotnych interwencjach Sołtysa oraz mieszkańców odbędzie się spotkanie dzięki któremu mamy nadzieję na poprawę sytuacji transportu publicznego z naszej miejscowości.

Spotkanie odbędzie się 28 lipca 2017 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miejskim w Barczewie w sali.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacje o przerwach w dostawie energii elektrycznej

20 lipca 2017 r.
W godzinach od 8.00 do 12.00

Wójtowo ulice Fiołkowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Na Wzgórzu, Rumiankowa, Wrzosowa, Akacjowa, Kalinowa, Konwaliowa, Liliowa, Kasztanowa, Różana

21 lipca 2017 r.
W godzinach od 8.00 – 14.30
Wójtowo ulice Brzoskwiniowa, Jaśminowa, Kalinowa, Klonowa, Leszczynowa, Lipowa, Migdałowa, Modrzewiowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Agrestowa, Malinowa.

W godzinach od 11.00 – 14.30
Wójtowo ulice Bławatna, Jesionowa, Krokusowa, Leśna, Liliowa.

Kolejny etap budowy drogi – lipiec

Informacja dla mieszkańców

Dot. Budowa drogi gminnej od drogi powiatowej 1448N przez Nikielkowo i Wójtowo do DK16

Informujemy Państwa, że od dnia 11.07.2017r. będzie wyłączona ul. Lawendowa w Nikielkowie dla ruchu na odcinku od ul. Warmińskiej do ul. Miętowej oraz ul. Wrzosowa w Wójtowie w godzinach od 7.30 do 17. Przejazd nie będzie możliwy ze względu na roboty związane z wykonywaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej w głębokich wykopach.

W miarę możliwości prosimy o pozostawienie samochodów poza przebudowywanym odcinkiem.

Mapka

Za utrudnienia przepraszamy.

Maciej Juszczyk
Kierownik Budowy

Skanska S.A.
Region Północny

 

Zapraszamy na rajd rowerowy

Zapraszamy Wszystkich Mieszkańców oraz Przyjaciół Wójtowa
na kolejną edycję rajdu rowerowego z cyklu poznajemy nasze okolice.

Rajd dla każdego, odbędzie się 15 lipca 2017 r. o godz.14.00

Ze strony “starego” Wójtowa ruszamy z placu zabaw przy ul.Modrzewiowej ok godz.13.40 i przejeżdżamy na punkt startowy pod wiaduktem od strony oś.Leśnego, tam otrzymamy dalsze wskazówki. Pojedziemy w kierunku…, a to na razie niespodzianka. Rajd zakończymy na Boisku Leśnym wspólnym ogniskiem oraz biesiada koszyczkową.

Uczestnictwo w rajdzie na własną odpowiedzialność. Dzieci mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych!!! Prosimy o założenie kamizelek odblaskowych oraz kasków!!!

Zapraszają organizatorzy

 

Zbiórka elektrozłomu

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na terenie archidiecezji Warmińsko-Mazurskiej organizuje zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

W Wójtowie zużyty sprzęt prosimy składać do do poniedziałku, 17 lipca do godz. 14.00 przy plebanii na ulicy Kwiatowej 19 (przy drzwiach wejściowych do salki parafialnej).