Archiwum miesiąca: luty 2022

Budowa obwodnicy Olsztyna i Dywit

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie oraz Biuro Projektów „IVIA” zapraszają na spotkanie informacyjne ONLINE w związku z opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla przedsięwzięcia Budowa Obwodnicy Olsztyna i Dywit w ciągu drogi krajowej nr 51 w ramach programu budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030, które odbędzie się  9 marca 2022 r. (środa) o godz. 16.00.

Link do spotkania dostępny na stronie: https://www.trakt.eu/obwodnica-olsztyn-dywity/

https://barczewo.pl/budowa-obwodnicy-olsztyna-i-dywit-w-ciagu-drogi-krajowej-nr-51/

Obowiązek złożenia deklaracji o urządzeniach grzewczych

Każdy właściciel lub zarządca już użytkowanego i ogrzewanego budynku ma obowiązek złożenia deklaracji w wersji elektronicznej lub papierowej do 30 czerwca 2022 roku. W przypadku nowo instalowanych urządzeń grzewczych termin ten wynosi 14 dni od uruchomienia źródła ciepła.

Źródło ogrzewania można zgłosić w tradycyjnej papierowej formie (druki do pobrania na stronie http://www.nikielkowo.barczewo.pl) lub online za pośrednictwem strony https://www.zone.gunb.gov.pl

Ważne: aby skorzystać z tej formy zgłoszenia, należy posiadać profil zaufany lub e-dowód. Osoby chcące złożyć deklarację osobiście muszą wypełnić formularz odręcznie i wysłać go pocztą albo doręczyć do właściwego ze względu na umiejscowienie domu urzędu miasta lub gminy.

Informację o używanych i posiadanych urządzeniach grzewczych powinien przekazać każdy właściciel budynku mieszkalnego (deklaracja A) lub niemieszkalnego (deklaracja B). W przypadku budynków wielorodzinnych obowiązek ten powinien wypełnić zarządca zbiorczo dla części lub całego budynku. Do bazy należy zgłosić wszystkie używane źródła ogrzewania, takie jak sieć ciepłownicza, kocioł grzewczy z wymienieniem jego typu, piec węglowy, podgrzewacz czy kominek. Trzeba zarejestrować także odnawialne źródła energii: pompy ciepła, geotermię, panele słoneczne podgrzewające wodę, z wyjątkiem fotowoltaiki.

WOŚP Wójtowo 2022

Serdecznie dziękujemy za wspólne granie na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy

Nasz wynik #WOŚP2022

Dzięki Państwa hojności

To 9 531,26 zł ❤️

W tym 

puszki  7 471,27 zł

e-skarbonki 2 060 zł

DZIĘKUJEMY

#WOŚP Wójtowo

#WOŚP BARCZEWO

❤️ Na Walentynki kochamy też Ziemię! ❤️

Wójtowo dołączyło do akcji. Pomóż nam zebrać baterie
Wszyscy zadbajmy o naszą planetę

❤️ Na Walentynki kochamy też Ziemię! ❤️

Rekordowa akcja w Polsce. EkoWalentynki, zebraliśmy już ponad 10 mln zużytych baterii! To nasz ekologiczny uczynek dla Ziemi. Kochamy recykling!

Celem akcji jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W „EkoWalentynkach” (pierwsza edycja w 2010 r.) uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

Czytaj dalej