Archiwum miesiąca: lipiec 2022

Sołecka Barczewiada 2 lipca 2022

2 lipca 2022r. – na placu zabaw przed świetlicą w Wójtowie – odbyła się III Spartakiada w ramach SOŁECKIEJ BARCZEWIADY. To inicjatywa Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Barczewo, które razem z Partnerami Gminą Barczewo, Stowarzyszeniem Wędkarskim Jeziora Linowskiego oraz firmą Elektropol Paweł Obrębski, wymyśliło projekt i pozyskało fundusze z LGD Południowa Warmia.

Gospodarzem tej odsłony spartakiady było Sołectwo Wójtowo z Sołtyską Beatą Jakubiak na czele. W przygotowanie gier i zabaw zaangażowali się mieszkańcy Wójtowa, a pyszne poczęstunki przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Wójtowianki, członkinie Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” oraz gospodynie z Wójtowa.

Potyczki między sołectwami gminy Barczewo obejmowały zmagania w 10 różnych konkurencjach. Były również gry i zabawy dla dzieci, a na zakończenie – zabawa z DJ-em. W zawodach wystartowało ponad 130 zawodników z 9 drużyn reprezentujących sołectwa naszej gminy. Choć pogoda nie rozpieszczała, to nie brakowało widzów, dobrej zabawy, humoru i niesamowicie zaciętej rywalizacji.

Nasi zawodnicy, dzielnie walczyli o punkty, ale jako organizatorzy i gospodarze potyczek, dawali szanse gościom, żeby wszyscy wyjechali uśmiechnięci i zadowoleni. Wygrała drużyna Barczewka, przed Łęgajnami i Niedźwiedziem – serdecznie gratulujemy !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, brali udział i walczyli dzielnie o punkty !!!

Pomoc dla Krzysia

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do Kawiarenki na rzecz Krzysia z Łęgajn. Dziękujemy wszystkim za przyniesione pyszności, za ich zakup do ostatniego okruszka. Dziękujemy za pomoc w organizacji słodkiej kawiarenki. Życzymy Krzysiowi dużo zdrowia, rodzicom wielu sił do wsparcia synka.
Dobro powraca, zebraliśmy łącznie 2250,00 zł
Tyle zasili, konto zbiórki na rzecz Krzysia Saczuk, to był magiczny Dzień Dziękujemy.

Fundusz Sołecki 2023

Szanowni Państwo

Właśnie otrzymałam informację nt. wysokości funduszu sołeckiego na 2023 r. dla naszego sołectwa.  Dlatego zachęcam do składania propozycji, pomysłów do wniosku, w celu wykorzystania funduszu sołeckiego dla Wójtowa na 2023 rok. Wzór wniosku znajduje się na stronie www.wojtowo.pl

Do podziału na cele Sołeckie jest kwota 54 026,70 zł.👍

Mieszkańcy mogą przedstawić swój pomysł do wniosku do dnia 30 sierpnia 2022 drogą e-mail na adres soltyswojtowo@gmail.com lub osobiście do sołtyski.

Pamiętajmy, że taka propozycja do wniosku powinna zawierać rodzaj przedsięwzięcia, uzasadnienie i oszacowanie kosztów oraz podpisy min. 15 pełnoletnich mieszkańców Wójtowa. 

Środki funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć, które są: zadaniami własnymi gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców oraz są zgodne ze strategią rozwoju gminy.

Wnioski można przesyłać na adres soltyswojtowo@gmail.com.

Głosowanie nad propozycjami mieszkańców odbędzie się w trakcie zebrania wiejskiego, które planowane jest na początek września br. w świetlicy wiejskiej o godz. 18:00

Dokładny termin zebrania podamy w późniejszym czasie.

Fundusz sołecki 2023 Wójtowo

Fundusz sołecki – zarządzenie Burmistrza Barczewa

Wniosek mieszkańców o realizację przedsięwzięcia

Nie bądź obojętny 

RAZEM DECYDUJMY O NASZYM SOŁECTWIE

Sołtyska i Rada Sołecka Wójtowa