Archiwum miesiąca: listopad 2022

Zimowe utrzymania dróg

Szanowni Państwo.

W nawiązaniu do zapytania dotyczącego zimowego utrzymania dróg podczas spotkania Burmistrza Barczewa Andrzeja Maciejewskiego z sołtysami i przewodniczącymi rad osiedlowych przedstawiam wykaz firm zajmujących się odśnieżaniem poszczególnych sektorów.  (Mapy poszczególnych dróg w sektorach w załączniku). Link do map sektorów

 Sektor 1 – PHU Staniszewski Sergiusz
Sektor 2 – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Andrzej Suliński
Sektor 3 – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Andrzej Suliński
Sektor 4 – Quick Łukasz Kozłowski
Sektor 5 – Quick Łukasz Kozłowski
Sektor 6 – PHU Staniszewski Sergiusz
Sektor 7 – ZUK Barczewo
Sektor 8 – PHU Staniszewski Sergiusz

Mapa dróg w gminie Barczewo

 Zgodnie z ustaleniami za kontakt z wykonawcami i dysponowanie sprzętu wykonawców odpowiada Kierownik Wydziału Budownictwa i Inwestycji Pani Iwona Nobert-Ćwiek.

Informuję również, że drogi na terenie naszej gminy są w standardzie 5 (miasto) oraz 6 (tereny wiejskie) i zgodnie z zarządzeniem może zalegać śnieg luźny do 16 godzin, a zaspy do 48 godzin. Dopuszcza się również przerwy w komunikacji do 48 godzin. Śliskość pośniegowa może występować do 24 godzin natomiast gołoledź do 16 godzin. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub potrzeby reakcji ze strony gminy na wniosek mieszkańców Państwa sołectwa dotyczącej jakości utrzymania zimowego przez firmy zewnętrzne, bardzo prosimy o kontakt sołtysów  z kierownikiem wydziału. Nadmieniamy również, że dokładamy wszelkich starań by czas reakcji firm zajmujących się odśnieżaniem był jak najkrótszy, a jakość jak najlepsza.

W załączniku również przesyłam także mapę gminy z zaznaczonymi drogami powiatowymi, za których utrzymanie odpowiada Powiatowa Służba Drogowa. Na mapie zaznaczone są również drogi gminne jednak ze względu na skalę nie było możliwe zaznaczenie wszystkich dróg dlatego w celu dokładniejszego przedstawienia wykazu przesyłam grafiki z poszczególnymi sektorami.

W przypadku pytań służę pomocą

Z pozdrowieniami
Piotr Mostek – Zastępca Burmistrza Barczewa