Archiwum kategorii: informacje

Ogłoszenie o ograniczeniu zużycia wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Barczewie ponawia apel opublikowany w dniu 22.05.2024 r. do mieszkańców Miasta i Gminy Barczewo o oszczędne i racjonalne wykorzystywanie wody z sieci gminnej na cele gospodarcze do czasu poprawy sytuacji pogodowej. Majowy okres, kiedy temperatury w Polsce przewyższają notowane w tym samym czasie w basenie morza śródziemnego w szczególności w okresie wzrostu i kwitnienia roślin sprzyjają ponadnormatywnemu poborowi wody na cele podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów, podlewania upraw rolnych, sadowniczych i działkowych wodą z sieci gminnej.

Więcej

Maj 2024 – dyżur sołtyski

Wpłaty podatku będzie można dokonać w czasie dyżuru sołtyski

  • środa 8 maja w świetlicy w Wójtowie w godzinach 16:30-18:00
  • wtorek 14 maja w świetlicy w Wójtowie w godzinach 16:30-18:00

W razie braku możliwości wpłaty w wyznaczonym terminie proszę o kontakt
soltyswojtowo@gmail.com lub 602 486 476
Serdecznie dziękuje i do zobaczenia

Schematy – linia 115 i 125

Przedstawiamy schemat trasy przejazdu nowej linii komunikacyjnej 115 i 125 oraz rozkłady jazdy opracowane przez ZDZiT w Olsztynie. Komunikacja zostanie uruchomiona od 6 maja 2024 roku i będzie obowiązywała w dni robocze szkolne i dni robocze nieszkolne.

Proszę o przekazywanie wszelkich uwag/ wniosków odnośnie tras i rozkładów jazdy na adres mailowy: umb@barczewo.pl, magdalena.taras@barczewo.pl lub agnieszka.kostrupska@barczewo.pl

Przejazd komunikacją będzie kosztował tyle samo co bilet na linii 114 i 124. Tutaj nic się nie zmienia w tym temacie i wszelkie ulgi dostępne na liniach 114 i 124 będą też obowiązywały na liniach 115 i 125.

Czytaj dalej

Czysta Wieś

Szanowni Mieszkańcy Wójtowa
Bardzo Wam dziękuję za udział w dzisiejszej akcji
#CzystaWieś .
To jak wygląda nasze Wójtowo zależy od nas wszystkich.
Świadczy o nas mieszkańcach.
Dziękuję serdecznie, że wyszliście dziś ze swoich posesji na wspólny teren i posprzątaliście część Wójtowa. To widać, że nie  jesteście obojętni i nie ma w Was zgody na zanieczyszczanie środowiska.
Informuję, że będzie kolejna akcja do której mogą dołączyć kolejne ulice, osoby, także dzieci i młodzież.
Zapraszam, aby dbać o Nasze miejsce Nasze Wójtowo 

Sołtyska 
Beata Jakubiak