Archiwum kategorii: informacje

Roboty budowlane na ul. Agrestowej

Informujemy, że od dnia 4 maja 2023 roku zostaną rozpoczęte roboty budowlane związane z Budową kanalizacji deszczowej w ul. Agrestowej w Wójtowie.

W związku z powyższym 4 maja 2023 r. pojawią się utrudnienia z dojazdem do posesji oraz wyjazdem z posesji znajdujących się wzdłuż wykonywanych robót, szczególnie w godzinach od 7 do 15 (poniedziałek – piątek)

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w dniu 13 maja (sobota) w godz. 7 – 15 także będą odbywały się roboty budowlane na ww. wymienionym odcinku.

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie znaków drogowych i stosowanie się do poleceń osób nadzorujących budowę oraz kierujących ruchem.

Dalsze informacje o utrudnieniach w ruchu przekazywane będą sukcesywnie w miarę postępu robót. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z realizowaną inwestycją.

Jarosław Krzemieniewski 
Kierownik robót drogowych 
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane SANBUD sp. z o.o.

Informacja dla właścicieli nieruchomości nieskanalizowanych

Informacja dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości na terenach nieskanalizowanych, użytkowników zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków znajdujących się na terenie gminy Barczewo

W dniu 9 sierpnia 2022 roku weszły w życie kluczowe zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie kontroli opróżniania nieczystości ciekłych na terenach nieskanalizowanych.

Zarządzenie burmistrza w sprawie kontroli na lata 2023-2024

Dzień Ziemi – akcja sprzątania

W sobotę 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Ziemia na krawędzi”.
Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.
Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Zarząd stowarzyszenia sołtysów Gminy Barczewo podejmuje w tym dniu ogólnogminną akcję sprzątania, do której zapraszamy wszystkie sołectwa i osiedla Barczewa. Proponowana godzina rozpoczęcia akcji 9.00. 

Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Drogie Szczęśliwe Wójtowianki
zapraszamy serdecznie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet
10 marca o godz. 17.00 do świetlicy.
W czasie spotkania będzie można uzyskać poradę brafitterki, kosmetyczki – makijażystki, dietetyczki, a przede wszystkim poznać Sąsiadkę – Spotkanie koszyczkowe

Wójtowo – wieś z charakterem

Wójtowo – wieś w gminie Barczewo, jedna z wielu wsi na Warmii, zatem co jest w niej tak niezwykłego, że postanowiliśmy o niej napisać? Otóż działa tam stowarzyszenie, dzięki któremu z roku na rok wieś staje się coraz bardziej atrakcyjna dla mieszkańców.

Więcej

Przerwy w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Barczewie informuje, że w dniu 17.02.2023 r. (piątek)  wystąpią przerwy w dostawie wody w godz. 8 – 14 w budynkach przy ulicach: Leszczynowej, Agrestowej i Malinowej
w Wójtowie, z uwagi na usunięcie kolizji sieci wodociągowej z nowo budowaną kanalizacją deszczową w ul. Leszczynowej. Kolizja ujawniła się podczas robót ziemnych przy KD.
W tym dniu mogą nastąpić zmiany kierunku przepływu wody, spadki ciśnienia wody do całkowitego jej zaniku, przepływy burzliwe powodujące zmiany klarowności wody.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
 
Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie
Ewa Andrzejewska – Pac

Decyzje podatkowe 2023

Decyzje podatkowe będą do odbioru w:

  • Środę, 1 lutego 2023 r. świetlicy wiejskiej w Wójtowie w godz 17.00 – 19.00
  • Niedzielę, 5 lutego 2023 r. w Salce parafialnej godz 10-11oraz 12-13
  • Wtorek 7 lutego 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Wójtowie w godz 17.00 – 19.00
  • Niedzielę 12 lutego 2023 r. w Salce parafialnej godz 10-11oraz 12-13

Zapraszam po odbiór.

Płać podatki tam gdzie mieszkasz

Można będzie od razu zapłacić u Sołtyski, a  % z podatków zostanie przekazany na cele Sołectwa Wójtowo 

Zapraszam Sołtyska Wójtowa

Beata Jakubiak