Archiwum autora: wojtowo
IV Turniej Siatkówki
IV Turniej Siatkówki o przechodni puchar Sołtysa Wójtowa
22 sierpnia 2015 roku na placu zabaw w Wójtowie odbył się Turniej Siatkówki o przechodni puchar Sołtysa Wójtowa. Jest to już czwarta edycja tej imprezy. Poprzednie odbyły się w lipcu 2012, 2013 i 2014 roku.
W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn – siedem z Wójtowa – „Agrestowa Wójtowo”, „Dream Team Wójtowo”, „Skra Wójtowo”, „Jodłowa”, „Statyści Wójtowo”, „Fiołkowa Wójtowo”, „Leszczynowa Wójtowo” trzy drużyny gości – „UKS Gala Barczewo”, „Lamkowo” i „Nowe Łęgajny”.
Zawody odbywały się na dwóch boiskach: na placu zabaw przy ulicy Modrzewiowej oraz na boisku przy osiedlu Leśnym.
Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Wspólne Wójtowo
IV Turniej Siatkówki
Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”
Serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych mieszkańców Wójtowa do uczestnictwa w Pikniku Rodzinnym oraz IV Turnieju Siatkówki o przechodni puchar Sołtysa Wójtowa, który odbędzie się 22 sierpnia 2015 r. od godz. 10.00 na placu zabaw w Wójtowie
Zapewniamy nagrody dla:
- „Zwycięskiej drużyny”
- „Najlepszego Zawodnika Turnieju”
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Koszyk piknikowy we własnym zakresie.
Chętnych do udziału w imprezie zapraszamy do zapisów. Czekamy do 15 sierpnia 2015 r.
Tel. 503-122-769 lub 602-486-476
wspolnewojtowo@gmail.com
Uwaga
jeśli w jakikolwiek sposób chciałbyś wesprzeć nasz Turniej (sponsoring, nagrody, medale, napoje, posiłki dla zawodników) Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel 602 486 476
Przyszłoroczny fundusz sołecki
Szanowni mieszkańcy Wójtowa, zapraszamy do czynnego udziału w planowaniu wydatków przyszłorocznego funduszu sołeckiego naszej miejscowości, który wynosi około 28 000 zł.
Prosimy o zgłaszanie pomysłów do Sołtysa Adama Perczyńskiego soltyswojtowo@gmail.com lub na zebraniu, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
Termin spotkania zostanie podany wkrótce.
Liczymy na wasz czynny udział.
Bezpieczeństwo na drogach w Wójtowie
Na wniosek Sołtysa w piątek, 31 lipca 2015 r. w Wójtowie przy ul. Kwiatowej spotkali się przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Olsztynie, przedstawiciele Urzędu Gminy w Barczewie – radny Andrzej Maciejewski, Danuta Żuk, Zbigniew Cipior, barczewska Policja, oraz przedstawiciele mieszkańców naszej wsi.
Nam, mieszkańcom Wójtowa zależało na tym, aby wspólnie z przedstawicielami w/w instytucji wypracować najlepsze rozwiązanie dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg i mieszkańców naszej miejscowości.
A oto, co ustalono:
- Urząd Gminy opracuje propozycję planu organizacji ruchu na ul. Kwiatowej i ulic połączonych z tą ulicą wraz z ich oznakowaniem,
- Przygotowana zostanie propozycja dodatkowego oznakowania, tj. ponowienie znaków ograniczenia szybkości, znaków informacyjnych np. Kurz itp. Ponadto, my mieszkańcy przeprowadzimy akcję informacyjno-ostrzegawczą dla użytkowników naszych dróg podnoszących kulturę jazdy (znaki, ulotki).
- Rozpatrzona zostanie możliwość ustawienia szykan wymuszających ograniczenie szybkości w okolicy skrzyżowania ul. Kwiatowej z ul. Liliową,
- Ponowiona została prośba do Policji o kontrolę szybkości i bezpieczeństwa jazdy w naszej miejscowości,
- Dokonano wizji lokalnej u zbiegu ulic Wrzosowej i Kwiatowej, w celu poczynienia przygotowań do udrożnienia ul. Wrzosowej tak, aby część ruchu do Nikielkowa skierować tą drogą.
- Zobligowano pracownika Gminy do przekazania mieszkańcom aktualnych informacji na temat planowanego przejazdu pojazdów ciężarowych w Nikielkowie ulicą Lipową.
Informacja o propozycji planu organizacji ruchu drogowego będzie przygotowana przez pracownika UG w Barczewie do końca przyszłego tygodnia. Następnie będzie poddana konsultacjom społeczności lokalnej. Podobnie jak rozwiązania mające na celu wymuszenie ograniczenia szybkości.
O tym czy przygotowane rozwiązania będą zgodne z prawem, zdecyduje Komisja Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Olsztynie.
W przyszłym tygodniu będziemy też poinformowani, jaki wygląda perspektywa przejazdu przez tory w Nikielkowie ciężkiego sprzętu.
Ważna informacja dla użytkowników dróg w Wójtowie na dziś:
- Pojazdy na ulicy o utwardzonej nawierzchni mają pierwszeństwo przejazdu, dopóki nie ma innego oznakowania.
- Wszystkie pozostałe skrzyżowania traktujemy jako równorzędne! Mówiąc potocznie – pojazd jadący z prawej strony ma pierwszeństwo.
- Czując się wszyscy gospodarzami w miejscu naszego zamieszkania dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nas dorosłych i naszych dzieci pod hasłem „Przez Wójtowo spacerowo!”
Noc na miedzy
Na stronie Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” zamieszczone zostały zdjęcia z „Nocy na miedzy”
Zapraszamy na „Noc na miedzy”
Zamiast sporu o miedzę – zabawa integracyjna. Pomiędzy Nikielkowem a Wójtowem w gminie Barczewo, na polu odbędzie się „Noc na miedzy”.
Oprócz dobrej zabawy będzie można popisać się swoim talentem recytatorskim, aktorskim, czy wokalnym. W sobotę (25 lipca) od godziny 17-tej oczekiwani są mieszkańcy obu miejscowości i okolic z kocami, krzesełkami i dobrym humorem.
Będzie też dobra muzyka w wykonaniu DJ-a Zachara, napoje z lokalnego sklepu „U sąsiada Anieli Zaręby” i poczęstunek z „Baru Słoneczko” z Olsztyna.
Pomysłodawcami wydarzenia są Sołectwa: Wójtowo i Nikielkowo, oraz Stowarzyszenia: „Nasze
Nikielkowo” i „Wspólne Wójtowo”.
Zabawa potrwa do utraty sił, a wstęp na nią jest bezpłatny.
Zapraszamy
Napisano o tym wydarzeniu w Naszym Olsztyniaku
Czym zajmuje się radny?
Minęło już ponad pół roku od wyboru nowej Rady Miejskiej w Barczewie. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się nad tym, co przez ten czas robili barczewscy radni. Chciałbym w skrócie przybliżyć Wyborcom działania Rady, w tym także moje działania. Czytaj dalej
Sukces siatkarzy z Wójtowa
Drużyna Wójtowa w składzie:
- Sylwia Stefańska
- Alicja Świder
- Łukasz Bartycha
- Kuba Chmielewski
- Paweł Grądzki
- Michał Lorkowski
wywalczyła drugie miejsce w turnieju siatkarskim rozegranym w Radostach.
Warto zaznaczyć iż, nasza drużyna miała w składzie dwie dziewczyny no i reprezentowała się zdecydowanie najlepiej deklasując konkurencje w tym elemencie.
Serdeczne gratulacje!!
Śniadanie na trawie
Proponujemy Państwu małe wydarzenie w Wójtowie:
„Śniadanie na trawie” o godz 10.00 w sobotę 11 lipca 2015
oraz malowanie kamieni na Placu Zabaw w Wójtowie
w towarzystwie profesora UWM Stanisława Czachorowskiego, który opowie nam o Dziedzictwie kulturowym oraz historii malowania kamieni na Warmii.
Potrzebne będą kamienie, prosimy o ich przyniesienie, wielkość dowolna, serwetki z wzorami, inne pomysły.
Następnie gotowe kamienie rozłożymy na ulicach Wójtowa lub wezmą je Państwo ze sobą do domu. Malowanie odbędzie się specjalnymi farbami lub w formie decupage. Przewidywany czas około 2-3 godzin, będzie to zależało od nas samych.
Czekamy na potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu.
Zapraszamy serdecznie
Wspólne Wójtowo
P.s. (mile widziany koszyk ze smakołykami, łakociami, napojami)
Więcej informacji w linku:
czachorowski.blox.pl/2015/05/Podworkowy-traktat-o-malowaniu-kamieni-ndash.html
