Archiwum miesiąca: marzec 2020

Pogromcy koronawirusa

Wystarczył impuls, a świetlica w Wójtowie zamieniła się w szwalnię. To jeszcze był czas, gdy można było gromadzić się w kilka osób. Teraz Panie szyją w domach, a do akcji dołączają kolejne, spoza naszej miejscowości. Wójtowskie DOBRO rozchodzi się błyskawicznie, niczym internet po światłowodzie. I właśnie dzięki temu narzędziu, które wspaniale wykorzystała nasza Sołtyska – Beata Jakubiak utworzył się łańcuszek LUDZI DOBREJ WOLI, którzy udostępniają adresy do hurtowni i kontaktują ze sobą osoby, zgłaszające chęć pomocy.
Szyjemy maseczki do szpitali i placówek medycznych. Na początku naszymi odbiorcami byli: Centrum Pomocy Maltańskiej w Barczewie, Caritas w Olsztynie i Hospicjum w Jezioranach. Teraz proszą o nie także inne placówki, które mają do czynienia z chorymi, czy niepełnosprawnymi. W nasze kolorowe, autorskie maseczki wyposażymy także strażaków i inne służby niosące na co dzień pomoc bliźnim.
Czytaj dalej

Zmiana kursów autobusów

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i decyzją Prezydenta Olsztyna od 1 kwietnia autobusy komunikacji publicznej w dni powszednie będą kursowały jak w soboty i dni wolne od nauki. Ponadto od 1 kwietnia zostaje dodany kurs linii 114 o godzinie 21.30 z Olsztyna do Barczewa w soboty i dni wolne od nauki oraz po zakończeniu stanu epidemiologicznego kurs linii 124 w dni robocze o godzinie 21.30 z Olsztyna do Barczewa. Jednocześnie informujemy, że od 1 kwietnia nastąpiły kosmetyczne zmiany w kursowaniu autobusów. W załączniku poniżej przedstawiamy zaktualizowany rozkład jazdy.
Szanowni Państwo, korzystając z komunikacji publicznej prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się to wytycznych Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.
Gmina Barczewo

Potrzebne są jednorazowe maseczki

Moi Drodzy
Jest akcja, wszelkie ręce na pokład.!!! Potrzebne są jednorazowe maseczki do szpitala w Barczewie. Centrum Pomocy Maltańskiej w Barczewie poszukuje osób, które mogłyby pomóc je uszyć.

Mamy już dwie maszyny i 5 par rąk do pracy. Potrzebujemy materiał bawełniany oraz taki na jednorazowe maseczki. Kto chętny do pomocy? Można wpłacać na specjalne konto

https://zrzutka.pl/z9c4st

Dziękuje za współpracę ❤️ Fundacji Aktywnej Rodziny Pajacyk z Olsztyna
Wiem ze nie zostawcie nas samych

Proszę o kontakt
Beata 602 486 476

Wiosna w Wójtowie

Rok temu żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Była pyszna zabawa i ognisko 🔥. Obecnie sytuacja epidemiologicznego nie pozwala nam na spotkania.
Dlatego ogłaszam konkurs rysunkowy dla dzieci pt.

“Wiosna w Wójtowie”.

Zdjęcia prac wykonane dowolna technika proszę o przesłanie na adres soltyswojtowo@gmail.com. Do końca marca.

Komisja w składzie Sołtyska oraz Rada Sołecka wybierze 3 pracę, które zostaną nagrodzone. Prace te będą wykorzystane na potrzeby Sołectwa.
Proszę załączyć oświadczenie o zgodzie na dysponowanie rysunkiem dla Sołectwa Wójtowo

Powodzenia 👌
Sołtyska Wójtowa

Beata Jakubiak

Pomoc ludziom starszym

Szanowni Mieszkańcy Wójtowa
Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w zakupach, czy tez innych sprawach dzwońcie
Postaramy się pomóc
602 486 476
Sołtyska Wójtowa
Beata Jakubiak

Sklep U Sąsiada
Drodzy klienci, sąsiedzi. Jeśli wśród Was są osoby w dojrzałym wieku, które z wiadomych przyczyn obawiają się wyjść z domu i potrzebowałyby aby dostarczyć im zakupy do domu?
Proszę o tel. 606 296 102
Aniela Zaremba

Firma Mart-Styl
To starszym i chorym osobom najbardziej zagraża koronawirus – powinny bezwzględnie pozostać w domach. Ale wielu seniorów jest samotnych, nie ma kto zrobić im zakupów czy wykupić leków z apteki. Jeżeli mamy takie osoby w Naszej miejscowości które potrzebują wsparcia My jako Firma Mart-Styl jesteśmy do Dyspozycji 💪💪💪 podjedziemy po leki i żywność piszcie lub dzwońcie pod numer 509-652-915 pomożemy w tym trudnym dla Was czasie.
Pozdrawiamy
Radosław Liszewski

Nastała jasność na ul. Klonowej na osiedlu Leśnym w Wójtowie

Dzięki Inicjatywie społecznej, współpracy Sołectwa, Gminy Barczewo, Mieszkańców Wójtowa, Stowarzyszeniu “Wspólne Wójtowo” oraz powołaniu komitetu ds. oświetlenia ul. Klonowej reprezentowanego przez Zbigniewa Duchlińskiego, Adama Perczyńskiego oraz Beatę Jakubiak udało się oświetlić częściowo ulicę Klonowa prowadząca od przystanku z  DK16 do boiska Leśnego.
Środki były pozyskiwane od 2018 roku. Na zebraniu wiejskim przeznaczono 21.000zł z funduszu soleckiego, 25.000zł dołożono z budżetu gminy i wykonano wszelkie prace w ziemi.
W 2019 roku mieszkańcy osiedla Leśnego wpłacili dobrowolne wpłaty na zakup latarni (słupów) w wysokości 24. 957 zł. z deklarowanych ponad 30 000 zł.
Zakupiono 6 latarni, które zostały w ubiegły weekend zamontowane, a 25 lutego 2020 roku zapalone.
Wiemy że to jeszcze nie koniec potrzeb i konieczne jest odkupienie kolejnych lamp.
Ale jak widać Nic Bez Nas, wszystko dzięki Nam Mieszkańcom.
Dziękujemy serdecznie za współpracę