Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w Olsztynie

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz pozamiejskiej w związku z zamknięciem północnej części pl. Konstytucji 3 Maja w Olsztynie od dnia 29 lipca 2017 r.

 1. Zmiany tras linii komunikacji miejskiej:
  Linie 107, 126, 131: w obu kierunkach, od pl. Konstytucji 3 Maja, objazd ulicami: KościuszkiKętrzyńskiegoLimanowskiego i dalej swoimi trasami.
 2. Zmiany w funkcjonowaniu przystanków komunikacji miejskiej:
  Dworzec Główny nr 200(05) dla wysiadających – na ul. Dworcowej, po stronie restauracji McDonald’s – zostaje przesunięty około 50 m przed dotychczasową lokalizację
  Kętrzyńskiego nr 915(01) tramwajowo-autobusowy – funkcjonuje dodatkowo dla linii autobusowych 107, 126, 131.
  Uwaga: Dla linii 107, 126, 131, w obu kierunkach nie obowiązuje zajazd na przystanek „Dworzec Główny” na ul. Partyzantów (znajdujący się w okolicy głównego wejścia do budynku Dworca). Przy dojeździe/powrocie do/z Dworca obowiązują wyłącznie przystanki zlokalizowane na ul. Dworcowej.
 3. Funkcjonowanie przystanków dla przewoźników prywatnych posiadających stosowne zezwolenia na wykonywanie przewozów:
  » Dworzec Główny 07 (zlokalizowany na ul. Partyzantów, w okolicy CH. Dekada) – brak zmian w funkcjonowaniu przystanku
  » Dworzec Główny 08 (zlokalizowany na ul. Lubelskiej, w okolicy stacji paliw Statoil)- przeniesienie przystanku na ul. Dworcową, w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicę wlotu/wylotu ul. Jasnej.
  » Dworzec Główny 09 (zlokalizowany na ul. Kościuszki, w okolicy Hotelu „Gromada”)- przeniesienie przystanku na ul. Dworcową, w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicę wlotu/wylotu ul. Jasnej.
  » Utworzenie przystanku tymczasowego na ul. Dworcowej w kierunku pl. Ofiar Katynia, w okolicy wlotu/wylotu ul. Jasnej- funkcjonujący jako tymczasowy na czas wyłączenia z funkcjonowania przystanków Dworzec Główny 08 oraz Dworzec Główny 09.